Skalpel II
Screeny ćwiczeń

Czas na drugi trening Ewy z jej pierwszej samodzielnej płyty, ochrzczony nazwą Skalpel II.
Ten trening mnie niestety nie zachwycił tak, jak Szok Trening, ale po kolei.

Przypomnę, że płytę można zakupić na stronie Ewy lub producenta – OklejGo.pl. Cena to 25 zł już z przesyłką.

Co to za trening?

Skalpel II to trening modelujący ciało, choć można się też przy nim nieźle zasapać i spocić. Całość trwa nieco ponad 25 minut, nie wliczając w to rozgrzewki, która, jak już pisałam, jest na tej płycie zamieszczona jako osobny materiał. Trening kończy rozciąganie, które w mojej opinii jest trochę słabe, jak na ten rodzaj aktywności.

Na czym polega?

Skalpel II składa się z trzech rund, w każdej po 4 lub 3 (w przypadku zmiany strony, na którą ćwiczymy) ćwiczenia, powtarzanych trzy razy pod rząd. Podczas treningu towarzyszy nam licznik powtórzeń, bowiem każde z ćwiczeń wykonujemy 15 razy.
Do ćwiczeń potrzebne jest krzesło, jak widać na załączonym obrazku. Moim zdaniem jednak można sobie poradzić i bez niego, ale wtedy poprzeczka znacznie się podniesie, szczególnie w przypadku pompek tricepsowych. Ale, jak to mawiają – if it doesn’t challenge you, it doesn’t change you! 😉 Dlatego ja następnym razem zamierzam pozbyć się krzesła.

Moja opinia

Jak już pisałam – mnie ten trening nie zachwycił. Głównie dlatego, że jedna powtarzana runda wydaje mi się ciągnąć w nieskończoność. Pod tym względem pierwsza wersja Skalpela jest nieskończenie wiele razy lepsza. Może to i mało znaczący szczegół, ale nie podoba mi się też strój Ewy. Pewnie dlatego, że mam w domu “panterę”, co w połączeniu z zebrą daje zbyt wiele.
Na plus zaliczam jednak dobór ćwiczeń (choć i tak nie wszystkie będą w stanie zrobić początkujący), muzykę, no i gadulstwo Ewki 😉 Trening można wykonywać bez gapienia się w telewizor, bo tym razem wiemy już na pewno, kiedy należy zmienić pozycję.
Reasumując – płytę warto jest kupić dla Szok treningu. Ale jeśli nie jesteś jeszcze na niego gotowa, a masz pierwszy Skalpel – odradzam tą inwestycję 😉

Luty miesiącem jogi

Czas na wzmocnienie kręgosłupa i brzucha. Ponieważ film jest krótki, wykonujemy część zasadniczą dwa razy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę