Jakie ćwiczenia na początek?

Jakie tylko chcesz! Na początku najważniejsze są zmiany w psychice. Musisz pokochać aktywność fizyczną, a tak się nie stanie, jeśli każdego dnia będziesz zmuszać się do czegoś, czego nie lubisz. Tak więc biegaj, skacz na skakance, jeździj rowerem, kręć hula hoop… A kiedy już się uzależnisz, sam(a) będziesz wiedzieć, co robić dalej.
Przeczytaj też posty z serii “Od czego zacząć ćwiczyć?“. Powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

Czym jest Skalpel/Killer/Petarda (…) Ewy Chodakowskiej?

O każdym z treningów Ewy Chodakowskiej pisałam oddzielne posty, więc zapraszam do ich lektury. Poniżej w kolejności, w jakiej wyszły:

  1. Skalpel – trening dla każdego;
  2. Killer – trening dla zaawansowanych;
  3. Petarda/Torpeda/Turbo – trening dla zaawansowanych;
  4. Trening z gwiazdami – trening dla każdego;
  5. Skalpel II – trening dla każdego, z elementami dla średnio zaawansowanych i Szok Trening dla zaawansowanych.

Jakie i jak szybko daje efekty program X?

Wszystko zależy od Ciebie. Od tego jak często trenujesz, jak się odżywiasz, czy dajesz z siebie 20% czy 200%. Jeśli ćwiczysz sumiennie, po miesiącu zauważysz różnicę 😉

Czy mogę ćwiczyć [tu wpisz nazwę treningu] w ciąży?

Nie wiem, nie byłam nigdy w ciąży, nie przymierzam się do tego ani nie jestem ginekologiem. Najlepiej będzie, jeśli każdą aktywność poza spacerem skonsultujesz ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę. Nie sugeruj się znalezionymi w internecie informacjami – pamiętaj, że każdy przypadek jest indywidualny!

Dlaczego nie chudnę?

Powodów może być mnóstwo. Za dużo lub źle jesz, zatrzymała Ci się w organizmie woda, spuchły Ci mięśnie, organizm magazynuje tłuszcz na kolejne “chude” dni albo przyzwyczaił się już do serwowanego mu wysiłku…
Nie załamuj się jednak! Jeśli są to powody niezależne od Ciebie, wystarczy ten okres przeczekać. Za jakiś czas waga/wymiary znów ruszą w dół.

Jakiego szamponu/odżywki do włosów/maski (…) powinnam używać?

Niestety nie wiem. Nie jestem włosowym guru. Wszystkich zainteresowanych tematami “włosowymi” zapraszam na bloga Anwen, która posiada niesamowitą wiedzę na ten temat.
Ja natomiast z miłą chęcią podyskutuję na temat pielęgnacji włosów w zakresie, w jakim mam doświadczenie 😉

Propozycje pytań do tego działu możecie zgłaszać mi mailowo, przez stronę na facebooku lub w komentarzach.

Powrót na górę