Od czego zacząć ćwiczyć? Część 2.

Od czego zacząć ćwiczyć? Część 2.

Czas najwyższy na kolejny post dla początkujących z serii “Od czego zacząć ćwiczyć?”. Pierwszą część znajdziecie tutaj i po jej przestudiowaniu i dostosowaniu się do podanych rad możecie przejść do tych zawartych w tym poście.

A dzisiaj zajmę się ćwiczeniami dla osób, które chcą ćwiczyć żeby schudnąć.
Oczywistym jest, że przy dużej nadwadze i niewielkich oczekiwaniach wystarczy więcej spacerować czy zrezygnować z windy na rzecz schodów żeby zobaczyć efekty. Niestety te metody nie będą skuteczne, jeśli chcemy zrzucić 5kg czy wyglądać jak grecka bogini. Co w takim wypadku?

Trening interwałowy

Trening interwałowy to trening o zmiennym tempie. Wykonywać go można w dowolny wybrany przez nas sposób – biegając, skacząc na skakance, jeżdżąc na rowerze, robiąc pajacyki, biegając w miejscu itd. Chodzi o to, żeby przez, przykładowo, 30 sekund dać z siebie 1000% i wykonywać ćwiczenia z maksymalnym wysiłkiem, a następnie przez 10 sekund zwolnić i odpocząć. Oczywiście podane przeze mnie wymiary czasowe mogą, a nawet powinny, ulec zmianie – w zależności od tego, na jaki wysiłek możemy sobie pozwolić.
Trening interwałowy nie powinien trwać dłużej niż pół godziny.

Trening aerobowy

Trening aerobowy również może być wykonywany w dowolnej formie spośród wymienionych powyżej. Ważna jest tutaj wysokość tętna, które powinno oscylować w granicach 55-65% tętna maksymalnego.
Czas, po jakim spalany jest tłuszcz podczas wykonywania aerobów, to pół godziny, tak więc taki trening powinien być nieco dłuższy – minimum 40 minut.

Trening siłowy

Trening siłowy, którego boi się 95% kobiet, jest niezbędnym dodatkiem do interwałów lub aerobów. Absolutnie nieuzasadnione są obawy, że po tygodniu ćwiczeń będziemy miały figurę kulturystki. Żeby do tego dojść, potrzeba lat (nie dwóch i nie trzech) ciężkiej pracy i trzymania ścisłej diety.
Natomiast zwiększenie ilości mięśni w naszym ciele poprawi nasz metabolizm, sprawi, że będziemy spalać więcej kalorii podczas wysiłku fizycznego i ukształtuje naszą sylwetkę.
Ponadto mięśnie ważą mniej niż tłuszcz – przekonałam się o tym na własnej wadze 😉 Także zmieniając ich proporcje będziemy szczupleć dużo szybciej.

Wkrótce napiszę więcej o poszczególnych rodzajach treningu, więc czekajcie cierpliwie! 🙂

Luty miesiącem jogi

Dziś dla odmiany joga w chińskim i męskim wydaniu. Mam nadzieję, że ten wariant również przypadnie Wam do gustu. Enjoy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę