KzK: Wybielająca pasta do zębów

KzK: Wybielająca pasta do zębów

Nie jestem przekonana, czy pasty do zębów zaliczają się do kosmetyków, ale mimo wszystko zaprezentuję Wam dzisiaj domowy sposób na wybielenie zębów. Bez wątpienia jest to sposób dbania o urodę.
Nie należy się spodziewać spektakularnych efektów po tygodniu stosowania “pasty”, ale po 2-3 efekty będą już lekko widoczne. Ostrzegam jednak przed jej używaniem osoby mające problemy z krwawiącymi dziąsłami i nadwrażliwe zęby. Cynamon użyty w paście jest ostry, w związku z czym może kaleczyć dziąsła i uszkadzać szkliwo.

Składniki

  • łyżeczka cynamonu,
  • łyżeczka sody oczyszczonej.

Przygotowanie

Oba składniki dokładnie mieszamy.

Stosowanie

Zwilżoną wodą szczoteczką nabieramy mieszankę i szczotkujemy zęby. Jeśli mikstura będzie zbyt sucha, możemy zwilżyć szczoteczkę raz jeszcze z nabraną już mieszanką.
“Pasty” nie stosujemy częściej niż raz dziennie, najlepiej wieczorem. Po wszystkim możemy umyć zęby normalną pastą.

Jako gratis powiem Wam, że podobne działanie wybielające ma cytryna (sok z niej i kwasek cytrynowy), jednak należy uważać z jej stosowaniem, ponieważ zawarty w niej kwas rozpuszcza szkliwo, co może prowadzić do nadwrażliwości i próchnicy.

Znaliście te sposoby wybielania zębów? 🙂

0 komentarzy do “KzK: Wybielająca pasta do zębów

  1. uważałabym z tą sodą. słyszałam, że ściera szkliwo i bezpieczniej jest jednak kupić pastę wybielającą niż kombinować na własną rękę. szczególnie, że zęby mamy jedne na całe życie.

  2. Miło mi 🙂 Choć w sumie sposoby nie są nowe – to stare ludowe mądrości 😀
    Gdyby coś było nie tak – odstaw tę pastę 🙂 Ja mam to szczęście, że moich zębów nic nie niszczy 😉

  3. Pasty wybielające również niszczą szkliwo – inaczej składniki wybielające nie dostałyby się do kości. Jeśli będziemy stosować sodę z cynamonem na noc, a po nim jakiś preparat na jego odbudowę, szkliwo zdąży się zregenerować. To są naprawdę mikroskopijne ubytki 🙂

  4. pomimo całej sympatii do blogów o tematyce sportowej i prozdrowotnej muszę ostrzec (jako dentystka) przed stosowaniem tego typu "pasty wybielającej". Z pewnością zniszczy ona powierzchowna warstwę szkliwa (tę najbogatszą we fluor) oraz z pewnością podrażni dziąsła i błonę śluzowa jamy ustnej. W jakikolwiek trwały efekt wybielający wątpię. może być wręcz na odwrót:(

  5. Mnie też kiedyś znajoma dentystka uświadomiła, że praktycznie każdy sposób wybielania jest dla szkliwa zabójczy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę