Pora na kolejny program treningowy! 🙂

Brazil Butt Lift

Brazil Butt Lift to kolejny produkt Beachbody. Autorem jest Leandro Carvalho, osobisty trener m.in. modelki Victoria’s Secret, Alessandry Ambrosio.

Brazil Butt Lift to trening stworzony z myślą o naszych pośladkach. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, mamy do wyboru cztery programy:

  • Lift & Shape – Podniesienie i kształtowanie;
  • Slim & Shape – Wyszczuplanie i kształtowanie;
  • Lift & Slim – Poniesienie i wyszczuplanie;
  • Classic – Klasyczny.

Każdy z nich trwa 4 tygodnie, jednak zalecane jest, aby po wykonaniu każdego z nich zrobić jeszcze program klasyczny.
Brazil Butt Lift  składa się z 5 treningów:

  • Bum Bum (w wersji zwykłej, Rapido i Live),
  • Cardio Axe,
  • High & Tight,
  • Sculpt,
  • Tummy Tuck.

Dodatkowo na płycie znajdziemy także Basics – podstawowe kroki pokazane w zwolnionym tempie.

Bum Bum

I tu zaczynają się schody. Bum Bum to nie do końca cardio, nie do końca ćwiczenia siłowe, więc niech będzie, że wytrzymałościówki. Film trwa 30 minut, zaczyna się rozgrzewką i kończy “cooldown”. Wykorzystane są przysiady, lunges, unoszenie nóg, wykopy i wiele innych figur, których nazwy i tak nic nie mówią.

Cardio Axe

Trening trwa niespełna 30 minut i składa się z 3 układów tanecznych powtarzanych najpierw po kolei pojedynczo, a na końcu razem w combo. Wg mojej subiektywnej opinii jest to najprzyjemniejszy trening, z jakim miałam do czynienia.

High & Tight

40-minutowa intensywna gimnastyka dla pupy. Do ćwiczeń można użyć związanej gumy/taśmy, chociaż i bez niej można się obejść. Tak samo jak  przypadku obciążników na kostki. Przykłady ćwiczeń: touch step w różnych kombinacjach, unoszenie nóg w staniu i klęku podpartym w różnych kombinacjach, przysiady, unoszenie nogi w leżeniu bokiem, clam shell w różnych kombinacjach.

Sculpt

Trening na rzeźbę ramion. Trwa 50 minut, wykorzystuje się w nim hantelki lub ekspander fitness. Ćwiczenia standardowe – triceps extensions, dead lift, biceps press, pompki, tzw. chest fly, planks.

Tummy Tuck

Drugi z moich ulubionych treningów z BBL. Skupia się na mięśniach brzucha, trwa 20 minut. Tutaj również nie znajdziemy nic nowego – różnego rodzaju brzuszki, przenoszenie nóg z jednej strony ciała na drugą, “arm pump”, nożyce, unoszenie bioder w leżeniu tyłem. Na szczególną uwagę zasługuje Brazilian bikini combo, ale tego Wam niestety póki co pokazać nie mogę – nie znalazłam nigdzie filmików.

Moja ocena? Widoczne efekty zauważyłam naprawdę już po 5 dniach! Robiłam pierwszy program, Lift & Shape i rezultaty przyszły naprawdę bardzo, bardzo szybko. Podobno dzięki BBL można także ładnie schudnąć – tego nie doświadczyłam, bo w sumie nie miałam z czego już chudnąć. Jednakże cel został osiągnięty i mogę pochwalić się już ładną pupą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę