Tangle Teezer: Salon Elite vs. Compact

Tangle Teezer: Salon Elite vs. Compact

Moją szczotką Tangle Teezer zdążyłam się pochwalić już niejednokrotnie na blogu i Facebooku. Wersję Salon Elite dostałam na urodziny od mojej siostry, przy czym ja na jej zrewanżowałam się tym samym, z tym ze dostała ona ode mnie wersję kompaktową. Przy okazji zamówiłam ją też dla siebie.
Obu szczotek używam dość intensywnie i często, w związku z czym mam już na ich temat wyrobione zdanie. Wiem, że wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto kupić TT albo na którą wersję się zdecydować – dzisiaj postaram się na nie odpowiedzieć.

Zacznę od rzeczy mniej ważnych i widocznych na pierwszy rzut oka i na końcu przejdę do ważniejszych rzeczy i samego działania.
W kwestii wyglądu zdecydowanie wygrywa TT Compact. Nie uważam, że Salon Elite jest brzydka, ale po pierwsze – małe jest piękne, a po drugie – jestem jak sroka, lecę na wszystko, co się świeci 😉 Siostra trafiła jednak w mój gust i gdybym sama miała wybierać sobie kolor SE, też wzięłabym połączenie różu z niebieskim.
Trzymanie w dłoni – tutaj remis. Obie szczotki są bardzo wygodne w użytkowaniu, fajnie wyprofilowane i świetnie leżą w dłoni. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
W kwestii ciężaru nieznacznie przegrywa wersja kompaktowa, ale to pewnie przez to złoto 😉 Waga SE: 66 g, waga Compact: 87 g. Niemniej jednak obie szczotki są bardzo lekkie i różnica między nimi jest niewyczuwalna.
Cechą mocno różnicującą obie szczotki jest twardość włosków (kolców?). W wersji kompaktowej są one o wiele twardsze, sztywniejsze. Pierwsze wrażenie, kiedy przyzwyczaiłam się do SE, było dziwne.
Wersja kompaktowa ma zdecydowanie tę zaletę, że posiada osłonkę, która chroni “włoski” przed wygięciem w torebce, plecaku, kosmetyczce, czy gdzie ją tam wrzucimy. SE po dwóch dniach noszenia w torebce miała już lekko powyginane ząbki.
Jeśli chodzi o działanie – obie spisują się całkiem przyzwoicie. Jednak mam wrażenie, że Salon Elite nieco lepiej wygładza włosy, dlatego wygrywa w tej konfrontacji.

Gdybym miała wskazać, którą wersję polecam bardziej – byłoby to niemożliwe. Uważam, że obie mają swoje zalety i wszystko zależy od tego, do czego chcemy szczotki użyć – czy ma nam służyć jako wersja przenośna, czy wystarczy nam używanie jej w domu. Ja absolutnie nie żałuję zakupu żadnej z nich i polecam je obie 🙂

Planuję też napisać porównanie szczotek TT ze szczotką z naturalnego włosia, bo i w tej kwestii mogłabym się rozpisać. Dajcie znać w komentarzach, czy taki wpis Was interesuje 😉

0 komentarzy do “Tangle Teezer: Salon Elite vs. Compact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę