Jak wyszczuplić łydki? Część 2: Zdjęcia

Jak wyszczuplić łydki? Część 2: Zdjęcia

Dziś, zgodnie z Waszymi prośbami, kilka zdjęć z pozycjami, w których rozciągają się mięśnie łydek. Pierwszy post w tym temacie znajdziecie tutaj.

W większości z tych pozycji rozciągamy również kręgosłup, co jest szczególnie ważne, a o czym większość ludzi (ćwiczących i nie) zapomina. Dobrze jest więc włączyć te pozycje do potreningowego rozciągania 🙂

Downward facing dog.
Prosta linia od nadgarstków do bioder, pięty próbujemy docisnąć do podłogi. Dla ułatwienia można zgiąć nogi w kolanach.

Upward facing dog.
Ciężar ciała opieramy na podbiciu stopy i na dłoniach. Kręgosłup wyginamy w łuk.
Warrior I
Noga z przodu zgięta pod kątem prostym, palce skierowane w przód. Tylna noga wyprostowana, palce skierowane w bok. Tułów skręcamy jak najbardziej do przodu. Ręce uniesione w górze, plecy proste.
Warrior II
Ułożenie nóg jak w poprzedniej pozycji. Ręce rozłożone na boki, plecy proste. Tułów staramy się przenieść jak najbardziej do boku.
Triangle
Ułożenie stóp jak przy poprzednich pozycjach, tym razem noga z przodu wyprostowana. Dłoń kładziemy przed przednią stopą. Druga ręka wyprostowana w górze, w jej stronę kierujemy wzrok.
Standing forward bend
Stajemy prosto. Pochylając się do przodu staramy się dotknąć klatką piersiową ud. Dla ułatwienia możemy złapać dłońmi kostki.
Nie jestem pewna, czy to jogowa pozycja, ale musiała się tutaj znaleźć.
Jedną nogę uginamy lekko w kolanie, biodra wypychamy do tyłu. Drugą nogę prostą wyciągamy przed siebie, zadzieramy palce do góry. Pochylamy tułów, zachowując proste plecy.
Co do tej pozycji – również nie jestem pewna, czy przynależy do jogi. Pojawiła się jednak w TF i od tej pory bardzo ją lubię!
Stajemy w jak największym rozkroku, jak gdybyśmy chcieli zrobić szpagat. Pochylamy tułów w przód, zachowując proste plecy.
I w tym przypadku nie wiem, czy pozycja ma cokolwiek z jogą wspólnego, ale musiała się znaleźć w tym zestawieniu.
Wykonujemy siad prosty rozkroczny. Zachowując proste plecy staramy się dotknąć klatką piersiową (nie głową!!!) ud. Łapiemy rękami palce stopy i przyciągamy ją delikatnie do siebie.

Stretch it out! 🙂

0 komentarzy do “Jak wyszczuplić łydki? Część 2: Zdjęcia

 1. Wszystko spoko ale robisz straszne przeprosty w stawach lokciowych… przydalaby sie poprawa stabilizacji w tym miejscu zeby uniknac kontuzji

 2. należy ten cały zestaw powtarzać parę razy dziennie? czy jeden raz, po każde ćwiczenie(30s) w zupełności wystarczy? 🙂 Pozdrawiam:)

 3. Wykonuj te ćwiczenia w ramach rozciągania po każdym treningu. Mięśnie muszą być dobrze rozgrzane, więc czas po treningu będzie idealnym rozwiązaniem 🙂

 4. Nie istnieje takie pojęcie jak "dużo w łydkach" 😉 Jeśli podobają Ci się twoje łydki i akceptujesz je, to nie zmieniaj ich, nawet jeśli wszyscy będą Ci mówili, że 36 cm to dużo. Masz się podobać sobie, a nie innym 😉
  Co do efektów – to sprawa indywidualna, ale myślę, że po około miesiącu pojawią się pierwsze efekty.

 5. Droga Maggie, Twój wpis dał mi nadzieję i zainspirował do ćwiczeń! Przez intensywne ćwiczenia moje łydki powiększyły się w obwodzie poprzez rozrost tkanki mięśniowej. Przekopałam już cały Internet w poszukiwaniu rozwiązania problemu i trafiłam do Ciebie! 😉 Nie potrzebuję wiele: wystarczy mi 2-3 cm mniej w obwodzie. Czy myślisz, że przykładając się do wskazanych przez Ciebie ćwiczeń, wykonując je regularnie np. codziennie przez 15-30 minut jestem w stanie "wyszczuplić"swoje łydki? Czy efekty będą widoczne po 2 miesiącach solidnej pracy nad rozciąganiem przy jednoczesnym odstawieniu ćwiczeń, które angażują mięśnie łydek do dużej pracy?
  Pozdrawiam
  D.

 6. Dziękuję! Rozciągam się od paru dni według Twoich przykładów i dziś schylając się do podłogi dotknęłam głową kolan, a łydki wydają się jakby mniej spięte i rozluźnione. Jestem pełna nadziei, że moje mięśnie "schudną" przez zimę 🙂 Dzięki wielki, że podzieliłas sie swoimi doswiadczeniami – zauwazylam, ze wiele dziewczyn nie wie jak poradzic sobie z umiesnionymi łydkami Ja dopiero u Ciebie znalazłam sensowne przyklady i ich skutecznosc potwierdzona Twoim doswiadczeniem. Ekstra"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę