Body Shape @ FitWithMe

Minął już ponad miesiąc od ostatniego posta na temat treningów FitWithMe, czas na kolejny! 🙂 Wczoraj włączyłam po raz drugi trening Body Shape, ale tym razem z innymi ustawieniami – 20 minut, poziom zaawansowany. Takie ustawienia dają nam zestaw modelujący uda, łydki i brzuch.

Trening składa się z dwóch rund, powtarzanych czterokrotnie z trzydziestosekundowymi przerwami między nimi. Każda runda składa się z trzech ćwiczeń.
Pierwsza z nich skupia się przede wszystkim na mięśniach brzucha i, jak możecie zauważyć na screenie z prawej strony, mamy w niej do czynienia z nożycami pionowymi, rowerkiem oraz upward facing dog. To ostatnie ćwiczenie szczególnie przypadło mi do gustu. Uwielbiam połączenie ćwiczeń siłowych i modelujących ze stretchingiem, o czym wypowiadałam się już przy okazji któregoś ZWOW. Tak więc pierwsza runda zdecydowanie na TAK! Przy ostatnich powtórzeniach rowerka naprawdę porządnie czułam już brzuch.
Runda druga to ćwiczenia na nogi i pośladki – zakroki, plie squat, półprzysiady na jednej nodze. Nie wywarły na mnie takiego wrażenia, jak ćwiczenia z rundy pierwszej, ale trzeba przyznać, że układający ten trening wiedzieli, co robią. Wybrane przez nich propozycje są jednymi z najskuteczniejszych oddziaływających na te partie mięśni.

Sam trening jest bardzo przyjemny i naprawdę polecam Wam go wypróbować. Żałuję tylko tego, że jest tak krótki i nie oferuje nam żadnego ćwiczenia angażującego mięśnie ramion. Następnym razem, kiedy będę go wykonywać, dorzucę coś oddziaływającego także na ręce.

Resztę postów opisujących treningi FitWithMe znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę