Jedzenie poza domem jest jednym z największych wyzwań zdrowego odżywiania, o czym przekonuję się czytając Wasze wiadomości. Jest to jednak wyzwanie tylko na początku i uwierzcie mi – wiem, co mówię. Nigdy wcześniej nie musiałam jeść poza domem, bo na uczelni spędzałam maksymalnie 3 godziny pod rząd i zazwyczaj jadłam tuż przed wyjściem na zajęcia i tuż po przyjściu z nich. Od listopada jednak pracuję po 4h dziennie (z dojściem i odwiedzeniem wszystkich sklepów po drodze schodzi mi nawet 5,5-6h), a jeden dzień w tygodniu spędzam niemal w całości poza domem – ok. 12h.
Przygotowywanie posiłków stanowiło wyzwanie tylko przez pierwszy tydzień. Teraz idzie mi to znacznie sprawniej i wpisało się w poranny (a w przypadku wyjazdów – wieczorny) rytuał na stałe. Wystarczy wygospodarować 20 minut dziennie i możecie przygotować posiłki na cały dzień.
Jedyny minus to ten, że torebka jest nieco cięższa. Wolę jednak to, niż gdybym ja miała przytyć 😉

Chcę Wam pokazać kilka wersji moich lunchboxów, które noszę zawsze do pracy. Ponieważ pracuję i rano, i po południu zależnie od dnia, lunchboxy przedstawiają zarówno odpowiedniki II śniadań, jak i lżejszych obiadów.
Mam nadzieję, że przynajmniej jedną z Was ten wpis zainspiruje, bo chciałabym zrobić całą serię takich postów. Co Wy na to?

Pełnoziarniste naleśniki z kiwi i bananem
Ryż basmati, pierś z kurczaka w papryce i ziołach, pomidor
Warzywa z patelni i jajko sadzone
Ciasto marchewkowe i pełnoziarniste muffinki z jabłkami
Piernikowe placki
Owsianka w dwóch wersjach:
1. Płatki owsiane, banan, serek wiejski, jogurt naturalny, rodzynki: korynckie, żółte i zielone, jagody goji, miechunki, daktyle, sezam, siemię lniane
2. Płatki owsiane, jogurt naturalny, sezam, daktyle, rodzynki
Twaróg zmieszany z rozgniecionym bananem i rodzynkami plus:
1. Migdały
2. Pestki dyni
Pełnoziarniste tortille (przepis będzie ;)) w dwóch wersjach:
1. Pierś z kurczaka, ketchup, sałata
2. Jogurt naturalny z ostrą papryką, owoce morza, sałata

Jak Wy radzicie sobie z jedzeniem poza domem – na uczelni, w pracy, w szkole?

Obserwuj mnie na:
error