Jakiś czas temu pisałam o nowo odkrytym przeze mnie treningu mięśni brzucha z użyciem hantli. Wiem, że część z Was niecierpliwie czekała na posta na ten temat, więc niech to będzie taki świąteczny prezent ode mnie dla Was.
Trening ten znalazłam na YouTube, kiedy AB Ripper przestał mi już wystarczać. Oryginalny film znajdziecie poniżej:

Ja na własne potrzeby delikatnie go zmodyfikowałam – ograniczyłam ruchy mięśni ramion i barków, które dość szybko mi się męczyły. Dzięki temu jestem w stanie wykonywać każde z tych ćwiczeń bez przerwy i skupić się wyłącznie na pracy mięśni brzucha.

Dla mnie ten trening jest strzałem w dziesiątkę z dwóch względów.

 1. Jest krótki. Trwa tylko 7:15, więc nawet jeśli nie chce mi się robić już nic po treningu właściwym, to te parę minut i tak jestem w stanie jeszcze z siebie wycisnąć. Dla porównania AB Ripper X trwa 15 minut, więc ponad 2 razy tyle.
 2. Nie będę musiała go zmieniać przez dłuższy czas. Jak wiadomo, mięśnie przyzwyczajają się szybko do jednego rodzaju wysiłku. Tutaj ze względu na użycie hantli nie będę musiała zmieniać treningu, a jedynie zwiększać obciążenie.

Ćwiczeń jest 5 (z czego jedno wykonujemy na dwie strony), każde z nich wykonujemy przez 1 minutę, a między poszczególnymi ćwiczeniami robimy 15 sekund przerwy.

ABS V-Ups
Alternating bicycle punches
V-Up Press Up
One Arm Reach Under – Left
Alternating V-Up Punches
One Arm Reach Under Right

Mam nadzieję, że wypróbujecie ten trening i przypadnie Wam on do gustu. Czekam na Wasze opinie! 🙂

Obserwuj mnie na:
error

23 komentarze

 1. dotychczas wykonywałam te wszystkie ćwiczenia, ale nawet nie pomyślałam, że można dodać do nich obciążenie – podoba mi się! na pewno wypróbuję : ))

  • Ja też niby je znałam, ale tylko one arm reach under robiłam z obciążeniem. O reszcie nawet nie pomyślałam 😉
   Czekam na wrażenia! 😀

 2. czekałam na ten post 🙂 szczerze mówiąc także nie pomyślałam o tym, że można dodać obciążenie do prostych i znanych nam ćwiczeń 🙂 wygląda ciekawie, kiedyś na pewno wypróbuję 🙂 teraz chcę skończyć ABS II a potem wypróbować AB Ripper 🙂

  • Wcale nie muszą być ciężkie! Spróbuj najpierw ćwiczyć na sucho, później 1kg i stopniowo zwiększaj 🙂 Ja zaczęłam od 2kg 🙂

 3. Ja już jakiś czas temu dorzuciłam hantle do takich podobnych sekwencji:) Fakt faktem może nie takie jak Twoje ale 2kg których użyłam też dało się odczuć:)

  Czekałam na ten wpis i fajnie poznać nowy zestawik,już jestem ciekawa żeby go spróbować:)

  • 2 kg to nie takie nic! Też potrafi nieźle zmęczyć i dać w kość 😉

   Nie mogę się doczekać Twojej relacji! 😀

 4. No to znalazłam nowe zastosowanie hantli :)) Jak już się wyleczę muszę koniecznie spróbować tego 🙂

  • U mnie zakwasy raczej lekkie, choć miło by było nie móc wstać następnego dnia po treningu 😉 Ale ćwiczenia są skuteczne 🙂

 5. Ooo super, wypróbuję na pewno w tej konfiguracji! 😀 Mam u rodziców hantle 2kg będą w sam raz 😉
  Och i moje ulubione one arm reach under 😀

Write A Comment