Body Shape @ FitWithMe

Minął już ponad miesiąc od ostatniego posta na temat treningów FitWithMe, czas na kolejny! 🙂 Wczoraj włączyłam po raz drugi trening Body Shape, ale tym razem z innymi ustawieniami – 20 minut, poziom zaawansowany. Takie ustawienia dają nam zestaw modelujący uda, łydki i brzuch.

Trening składa się z dwóch rund, powtarzanych czterokrotnie z trzydziestosekundowymi przerwami między nimi. Każda runda składa się z trzech ćwiczeń.
Pierwsza z nich skupia się przede wszystkim na mięśniach brzucha i, jak możecie zauważyć na screenie z prawej strony, mamy w niej do czynienia z nożycami pionowymi, rowerkiem oraz upward facing dog. To ostatnie ćwiczenie szczególnie przypadło mi do gustu. Uwielbiam połączenie ćwiczeń siłowych i modelujących ze stretchingiem, o czym wypowiadałam się już przy okazji któregoś ZWOW. Tak więc pierwsza runda zdecydowanie na TAK! Przy ostatnich powtórzeniach rowerka naprawdę porządnie czułam już brzuch.
Runda druga to ćwiczenia na nogi i pośladki – zakroki, plie squat, półprzysiady na jednej nodze. Nie wywarły na mnie takiego wrażenia, jak ćwiczenia z rundy pierwszej, ale trzeba przyznać, że układający ten trening wiedzieli, co robią. Wybrane przez nich propozycje są jednymi z najskuteczniejszych oddziaływających na te partie mięśni.

Sam trening jest bardzo przyjemny i naprawdę polecam Wam go wypróbować. Żałuję tylko tego, że jest tak krótki i nie oferuje nam żadnego ćwiczenia angażującego mięśnie ramion. Następnym razem, kiedy będę go wykonywać, dorzucę coś oddziaływającego także na ręce.

Resztę postów opisujących treningi FitWithMe znajdziecie tutaj.

0 0 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
setterka
setterka
23 czerwca 2013 05:14

Chyba muszę odwiedzić ich stronkę bo mam tam jeszcze kilka wejściówek:D

keep dreams close
keep dreams close
23 czerwca 2013 08:51

Faktycznie, 20 minut to trochę malutko, jednak przypominając sobie krótkie treningi Zuzki, to nawet tak krótki trening potrafi dać niezły wycisk. : )

mokah
mokah
23 czerwca 2013 11:44

cwiczylam to ! bardzo fajny trening 🙂

Mary Emily
Mary Emily
23 czerwca 2013 12:06

To kiedy się umawiamy na bieganie?:)

czarna-kocurka
czarna-kocurka
25 czerwca 2013 16:40

Zapraszam Cię do dołączenia do mojego spisu blogów – fitblogerzy.blogspot.com

Pozdrawiam :*