Aerobiczna 6 Weidera – efekty

Aerobiczna 6 Weidera jest jednym z najpopularniejszych treningów mięśni brzucha. Zdjęcia efektów, które można znaleźć w internecie, zachęcają rzesze fanów (i fanek) do wypróbowania treningu na własnej skórze. A jak jest naprawdę? Czy faktycznie dzięki aerobicznej szóstce Weidera jesteśmy w stanie w 42 dni osiągnąć upragniony kaloryfer? Zachęcam do przeczytania mojej opinii.

Schemat aerobicznej szóstki

Osobiście dwukrotnie ukończyłam owianą legendami aerobiczną szóstkę Weidera. Pierwszy raz miał miejsce jakieś 8 lat temu i niewiele mogę napisać o ówczesnych wrażeniach oprócz tego, że byłam niezmiernie dumna z tego, że udało mi się dojść do końca.
Drugi raz skończyłam miesiąc temu. Po spaleniu tkanki tłuszczowej chciałam wyrzeźbić nieco brzuch i to mi się udało – chociaż oczywiście nie w takim stopniu, jak bym tego chciała. Nie żałuję jednak czasu poświęconego na A6W. Sama satysfakcja z ukończonego programu jest ogromna!

Spis treści artykułu

Aerobiczna 6 Weidera – jak ćwiczyć?

Oczywiście ile osób, tyle różnych poglądów. Ja szłam systemem 42-dniowym, bez dnia przerwy co tydzień. Jedna seria to sześć powtórzeń każdego ćwiczenia (a nie jedno powtórzenie pierwszego, jedno drugiego itd. x6) bez przerw między nimi. Przerwy między seriami nie przekraczały 40 sekund.

Technikę wykonywania ćwiczeń doskonale pokazuje ten filmik:

Żadne rysunki ani opisy nie oddadzą tego, co zobaczyć można na filmie, więc polecam poświęcić te 3 minuty na jego obejrzenie.

Technika jest tutaj bardzo ważna, gdyż gra toczy się o zdrowie kręgosłupa. W internecie przeczytać można całe mnóstwo historii o tym, jak to aerobiczna 6 Weidera niszczy kręgosłup. Prawda jest jednak taka, że gdyby te osoby wykonywały ćwiczenia poprawnie, nie ucierpiałyby na tym ich kręgosłupy.

Aerobiczna 6 Weidera – efekty

Zanim pokażę zdjęcia, to muszę jeszcze coś napisać. Mięśnie, choć były mało widoczne, czułam wyraźnie bez ich napinania. Odkryłam takie z nich, o których istnienie bym się nie podejrzewała. Po ostatnich trzech tygodniach zapuszczania się chyba będę musiała do szóstki wrócić 😉

No to zdjęcia! Pierwsze są robione w podpisany dzień po treningu i kolacji, natomiast zdjęcia pojedyncze dzień po ukończeniu przed śniadaniem.

Aerobiczna szóstka Weidera - efekty
Aerobiczna 6 Weidera - efekty
Aerobiczna 6 Weidera - efekty
Aerobiczna szóstka Weidera - efekty
Posts created 709
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SPORT - DIETA 24
SPORT - DIETA 24
21 stycznia 2013 14:53

Stosowałem 6weidera podczas redukcji masy. Efekty bardzo dobre jednak ćwiczenia, ćwiczeniami. Powinniśmy zadbać również o odpowiednią dietę.

Anonimowy
Anonimowy
26 kwietnia 2013 06:17

A mnie to by najbardziej ciekawiło, skąd wziąć tyle energii?
Pozdrawiam 😉

Powiązane posty

Zacznij wpisywać, co chcesz wyszukać i wciśnij Enter. Wciśnij ESC aby anulować.

Powrót do góry
42
0
Daj znać, co myślisz. Skomentuj!x